Jindřich Kraus
Jindřich Kraus

Nakladatelství Jindřich Kraus – PRAGOLINE

Jindřich Kraus
Anekdotář aneb Zlatá mříž (zelená)

Detail - Anekdotář aneb Zlatá mříž

Sbírka,více jak pětiset anekdot, které také vypráví Jiří Krampol, Uršula Kluková a Josef Fousek. Ilustrace Karel Klos.
Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Cena: 75,- Kč
ISBN: 80-902539-0-3

Vyprodáno !


Jindřich Kraus
Anekdotář aneb Zlatá mříž (hnědá)

Detail - Anekdotář aneb Zlatá mříž

Sbírka,více jak šesti set anekdot, které také vypráví Zdeněk Izer a Marek Dobrodinský. Ilustrace Přemysl Povondra.
Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Cena: 89,- Kč
ISBN: 80-902539-3-8


Josef Fousek
Fouskoviny

Detail - Fouskoviny

Sbírka epigramů a aforismů charismatického básníka, písničkáře a autora Josefa Fouska, která vás pobaví, potěší, ale i donutí k zamyšlení.
Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 139,- Kč
ISBN: 80-902539-2-X

Vyprodáno !


Josef Fousek
Andělé nevolejte

Detail - Andělé nevolejte

Sbírka převážně veselých příběhů z bohatého života autora Josefa Fouska. Zpověď romantika, který přes mnohé zdravotní i občanské potíže nestáhl ze stěžně své životní bárky prapor naděje.
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Cena: 249,- Kč
ISBN: 80-86546-15-2

2.vydání Vyprodáno !


Heda Bartíková a Roman Cílek
Zločin v galerii

Detail - Zločin v galerii

Projekt ve spolupráci s Galerií MIRO. Kniha obsahuje detektivní příběhy se skrytou záhadou. Kniha je současně bezplatnou vstupenkou pro dvě osoby do galerie.
Počet stran: 128
Cena: 99,- Kč
ISBN: 80-902539-6-2


edice PRIMUS CODEX

Zdeněk Štěpánek
Paprsky v nekonečnu

Detail - Paprsky v nekonečnu

Sbírka básní Zdeňka Štěpánka „Paprsky v nekonečnu“ se věnuje zejména tématům prvních lásek. Přes toto hlavní téma, které se prolíná celou sbírkou se autor věnuje i společenským tématům, k nimž patří vnímání války, studia na škole, vliv masmédií, trendy konzumní společnosti a další. Sbírka se však těmto tématům věnuje zejména z pohledu vnitřního vnímání jedince, který musí během svého života absorbovat různé vlivy, které na něj působí. Sbírka je pak spíše o vyrovnávání se s těmito vlivy a návratech k dětství a čistotě lásky.
Počet stran: 112
Vazba: vázaná
Cena: 149,-
ISBN: 978-80-86546-59-9


Josef Fousek
Fouskoviny 2001

Detail - Fouskoviny 2001

Volné pokračování epigramů, aforismů a úvah autora, který předává čtenářům svoji životní moudrost. na důkaz své všestrannosti doplnil knihu svými fotografickými kolážemi.
Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 149,- Kč
ISBN: 80-902539-8-9

Vyprodáno !


Josef Fousek
Eman a Kornélie, boží lidé

Detail - Eman a Kornélie, boží lidé

Román pojednává s humorem i vážně o životě obyčejných lidí, kteří sice neznají vše o přetechnizovaném světě, ale jsou povahově čistí a bezelstní.
Počet stran: 192
Vazba: vázaná
Cena: 229,- Kč
ISBN: 80-86546-01-2

Vyprodáno !


Kateřina Procházková
Bacha, na zdi za tebou leze mravenec

Detail - Bacha, na zdi za tebou leze mravenec

Román částečně ze života, je úsměvným příběhem čtyřiadvacetileté Terezy, která se beznadějně zamiluje do ženatého doktora. Ten její lásku opětuje, avšak ne natolik, aby opustil svoji rodinu. Tereza prožívá své peklo. Chvilky euforie a zamilovanosti se střídají s chvílemi depresí a upřímné bezradnosti.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 168
Vazba: brožovaná
Cena: 127,- Kč
ISBN: 80-86546-00-4

Vyprodáno !


Kateřina Procházková
Šťáva z mrkve

Detail - Šťáva z mrkve

Hrdinkou této úsměvné knihy je pětadvacetiletá Lada Kořínková, která pracuje v seznamovací agentuře „Heart “ a která má spoustu starostí především sama se sebou. Jakoby si nebyla stále jistá s kým má žít a proč má žít.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 256
Vazba: brožovaná
Cena: 189,- Kč
ISBN: 80-86546-02-0


edice Otisky

Michal Dlouhý
Případy z pátrací služby

Detail - Případy z pátrací služby

Kriminální příběhy, které se skutečně odehrály a byly vyřešeny četnickým sborem. Autor je duchovním otcem a současně poradcem úspěšného seriálu Četnické humoresky. Zajímavé příběhy, které se datují od roku 1918, čtenáře jistě zaujmou a pomohou myšlence autora rehabilitovat v očích Veselé příhody z pátrací služby a Záhadné příběhy z pátrací služby.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 112
Vazba: brožovaná
Cena: 119,- Kč
ISBN: 80-86546-04-7


edice Otisky

Petr Bambas
Kruté hry

Detail - Kruté hry

Kriminální povídky psané zajímavým stylem, který ukazuje, že na hraně zákona se mohou octnout i lidé, kteří to o sobě nevědí a neví to o nich ani jejich nejbližší okolí. V případě kladného ohlasu čtenářů je připravena další řada kriminálních povídek autora Petra Bambase v edici OTISKY.
Počet stran 112
Vazba: brožovaná
Cena: 119,- Kč
ISBN: 80-86546-03-9


edice PRIMUS CODEX

Simona Ester Brandejsová
Sólo pro dvoje housle

Detail - Sólo pro dvoje housle

Knižní debut osobité básnířky, absolventky oboru tvorba textů a scénáře na VOŠ J. Ježka, je výpovědí o hledání cest a řádu věcí, životní harmonii i autenticitě lidské i literární.
Počet stran: 84
Vazba: brožovaná
Cena: 99,- Kč
ISBN: 80-86546-05-5


Robert Kessner
Intimní doteky Prahy

Detail - Intimní doteky Prahy

Barevná knižní reprodukce obrazů večerní a noční Prahy. Unikátní dílo je doplněno povídkami a dojmy čtyřiceti populárních osobností - po povodních, které zničili některé objekty, které jsou v knize publikovány, se nakladatelství společně s autorem rozhodlo přispět městu Praze ziskem z této publikace na jejich obnovu v projektu nakladatelství Pragoline „PRAHA PRAZE“.
Počet stran: 84
Vazba: vázaná
Cena: 219,- Kč
ISBN: 80-86546-06-3

2.vydání  Vyprodáno !


Josef Fousek
Co jsem andělům neřekl

Detail - SCo jsem andělům neřekl

Volné pokračování knihy Andělé, nevolejte.., zpověď autora, v níž se promítají osobní zážitky z cest po světě, divadelnický život, sny,názory na současný svět. Je to kniha otevřeného srdce v níž autor nepomlouvá druhé, ale sám sebe. Vystupuje v ní mnoho našich populárních a slavných, kteří jeho cestu od brány hutí do světa kumštu provázeli a provázejí.
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Cena: 249,- Kč
ISBN: 80-86546-08-X

2.vydání  Vyprodáno !


edice Otisky

Aleš Pivoda
Obchodník se strachem

Detail - Obchodník se strachem

Kriminální literatura faktu, případ odpalovače pekelných strojů, který chtěl změnit Českou republiku ve své rukojmí s cílem získat několik milionů korun. Autor popisuje tuto největší kauzu v dějinách novodobé české kriminalistiky od pátrání po neznámém pachateli, po jeho odhalení, zatčení, usvědčení a odsouzení. Kniha obsahuje exkluzivní rozhovor autora s odsouzeným pachatelem, který odpykává svůj dlouholetý trest v nápravném zařízení.Tato kniha je třetí knihou v nové edici faktů a krimipříběhů - OTISKY.
Počet stran: 172
Vazba: brožovaná
Cena: 139,- Kč
ISBN: 80-86546-07-1


edice PRIMUS CODEX

Ivan Hajniš
Emigrace primitiva

Detail - Obchodník se strachem

Upřímná zpověď rockového zpěváka, člena skupiny „The Primitives Group“,který v roce 1969 emigroval do Švédska. Pohled nestranného člověka na naši mladou demokracii a na život ve Švédsku, plný veselých, smutných, drastických, uvěřitelných i neuvěřitelných příběhů od doby emigrace. Autor nepíše sice vždy spisovným jazykem, ale o to je blíže lidem, kteří něco podobného prožili, nebo touží prožít alespoň na stránkách této poutavé knihy.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 144
Vazba: brožovaná
Cena: 129,-
ISBN: 80-86546-10-1


edice Otisky

Michal Dlouhý
Veselé příhody z pátrací služby

Detail - Veselé příhody z pátrací služby

Kriminální příběhy, které se skutečně odehrály a byly vyřešeny četnickým sborem. Autor je duchovním otcem a současně poradcem úspěšného seriálu Četnické humoresky. Zajímavé příběhy, které se datují od roku 1918, čtenáře jistě zaujmou a pomohou myšlence autora rehabilitovat v očích široké veřejnosti zapomenutý četnický sbor. Kniha je volným pokračováním titulu Případy z pátrací služby, které již vyšly v edici OTISKY.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 112
Vazba: brožovaná
Cena: 119,- Kč
ISBN: 80-86546-17-9


Josef Fousek
Pojďte se smát

Detail - Pojďte se smát

Charismatický člověk, básník, spisovatel, písničkář vypráví své skoro neuvěřitelné příběhy, které jsou skutečné a proto jejich atmosféra dokáže rozesmát a pobavit stále více posluchačů a čtenářů. Kniha vznikla právě na jejich přání po odvysílání pořadu Nikdo není dokonalý.
Počet stran: 168
Vazba: vázaná
Cena: 229,-
ISBN: 80-86546-12-8

Vyprodáno !


Kateřina Procházková
Stařec a kuře

Detail - Stařec a kuře

Třetí kniha úspěšné spisovatelky románů z reálného života žen a dívek. Anotace ke knize sepsaná autorkou: Jak daleko je od přátelství k lásce? Od sloního chobotu ke slonímu ocasu? Z Amsterdamu do Sydney? Ze zoo na Srí Lanku? Ze země do nebe? Třetí kolo zrání naší mladé slečny. Od lásky k lásce a zase zpět. Teď.
Počet stran: 336
Vazba: vázaná
Cena: 219,-
ISBN: 80-86546-14-4


edice PRIMUS CODEX

Kateřina Zelingrová
Všechno něco stojí

Detail - Všechno něco stojí

Povídkový román nejen pro ženy a dívky, ale i pro pány, psaný v novodobém stylu se zdravou špetkou ironické sebekritiky, vypráví o radostech i starostech; lásce; partnerství; manželství; mateřství a jiných (ne)podstatných událostech v životě hlavní hrdinky – dospívající dívky; zrající slečny; partnerky; milenky; manželky i matky. Publikace je doplněna sbírkou uměleckých fotografií, které specielně pro tuto knihu vytvořil fotograf Martin Poupě.
Počet stran: 136
Vazba: vázaná
Cena: 149,-
ISBN: 80-86546-18-7


edice PRIMUS CODEX

Antonín Čejchan
Šípková růže

Detail - Šípková růže

Básnická sbírka "Šípková růže" zahrnuje časové období tvorby delší dvaceti let. Její název je vzat podle úvodu básně, která zpracovává dávné téma o "spící krásce a jejím probuzení". Odráží však i touhu po uchování poetické roviny našich vztahů k okolnímu světu, jež prostupuje celou sbírkou. Podněty přinášejí blízcí i vzdálenější lidé, reflexe z kultury, především hudby, i odlišná kulturní prostředí. Neopomenutelným prvkem je autorova snaha "být křesťanem" přes všechny pochybnosti, jež vyvolává každodenní život i současné směřování světa. Celá sbírka (až na dvě výjimky) je napsána rýmovaným veršem, což jí usnadňuje být přístupnou v podstatě kterémukoli čtenáři. Barevná obálka a ilustrace v knize jsou dílem význačné malířky a ilustrátorky Inky Delevové. Knížečka je vhodná jako dárek.
Počet stran: 64
Vazba: vázaná
Cena: 119,- Kč
ISBN: 80-86546-20-9


edice Otisky

Michal Dlouhý
Záhadné příběhy z pátrací služby

Detail - Záhadné příběhy z pátrací služby

Kriminální příběhy, které se skutečně odehrály a byly vyřešeny četnickým sborem. Záhadné příběhy,opředené tajemstvím, se datují od roku 1918. Kniha je volným pokračováním titulů Případy z pátrací služby a Veselé příhody z pátrací služby.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 112
Vazba: brožovaná
Cena: 119,- Kč
ISBN: 80-86546-22-5


Josef Fousek
Fouskoviny pro lidi

Detail - Fouskoviny pro lidi

Další již třetí sbírka úvah a aforismů stále zralejšího a oblíbeného autora, písničkáře, fotografa doplněná fotografiemi zachycující autora v jeho umělecké i životní činnosti.
Počet stran: 192
Vazba: vázaná
Cena: 169,-
ISBN: 80-86546-21-7

Vyprodáno !


Jaroslav Skoupý a Jiří Novák
Veselé paragrafy

Detail - Veselé paragrafy

Neustále a všude Jan D. prohlašuje, že si něco udělá. Vzhledem k tomu, jaký má špatný poměr k práci, nepřipadá toto v úvahu. Knížka obsahuje tuto a dalších víc jak 650 veselých perliček, vybraných z vyšetřovacích protokolů a soudních spisů, tak jak je přinesl život a zaznamenali úřední zapisovatelé. Doplněno osmdesátkou černobílých kreslených vtipů a barevným vtipem na obálce od známé autorské dvojice Jiří Novák - Jaroslav Skoupý.
Počet stran: 168
Vazba: brožovaná
Cena: 129,- Kč
ISBN: 80-86546-23-3


Jiří Faltus
Obal prodává, obálka rozhoduje

Detail - Obal prodává, obálka rozhoduje

Nevšední sbírka úvah a aforismů, doplněná originálními kresbami autora. Kniha je vyrobena z několika druhů specielních papírů. Obálka knihy je graficky a výtvarně ztvárněna tak, aby odpovídala svému názvu. Je složena ze dvou částí – z přebalu a vložené poštovní obálky. Na některých obálkách bude vyraženo razítko nakladatelství, což pro kupujícího čtenáře znamená, že mu bude vrácena částka za nákup knihy.
Počet stran: 144
Vazba: specielní: V2 s přebalem a výsekem pro obálku
Cena: 139,-
ISBN: 80-86546-11-X


Jiří Weinberger
Jakápak smůla/ What bad luck

Detail - Jakápak smůla/ What bad luck

Dvojjazyčná, ilustrovaná kniha pro děti od osmi do dvanácti let. Je rozčleněna na celostránkové obrazy s paralelně běžícím českým a anglickým textem. Kniha je určena jak českým dětem (pro zábavu i k nenásilnému studiu angličtiny), tak anglicky mluvícím rodinám, které žijí v ČR, a chtějí poznat češtinu. Autor tohoto prozaického textu je znám především jako autor veršů a písňových textů. Knihu Jakápak smůla? / What bad luck? si (a nejen kvůli studiu jazyka) rádi přečtou i mnozí dospělí. Výtvarník - Petr Herold, překladatel - Susan van Metre, New York.
Počet stran: 32
Vazba: vázaná
Cena: 99,- Kč
ISBN: 80-86546-31-4


edice Otisky

Michal Dlouhý
Kutnohorská pátračka na stopě

Detail - Kutnohorská pátračka na stopě

Kriminální případy, které se udály v obvodu kutnohorského krajského trestního soudu a svého času vzbuzovaly zájem široké veřejnosti, jsou zpracovány čtivou formou literatury faktu s uvedením reálií z historie četnictva. Kniha je volným pokračováním titulů Případy z pátrací služby a Veselé příhody z pátrací služby a Záhadné příběhy z pátrací služby.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 152
Vazba: brožovaná
Cena: 139,- Kč
ISBN: 80-86546-22-5


edice PRIMUS CODEX

Zuzana Zajícová
Hodně mužských málo chlapů

Detail - Hodně mužských málo chlapů

Čtyřicetiletá Johana a její přítelkyně Jarmila mají problémy jako většina jejich vrstevnic. Obě řeší život s muži i bez nich, rozchody, rozvody i starosti s pubertálními dětmi, jak to všechno vydržet a zůstat nad věcí. To všechno s lehkou ironií, humorem a nadhledem, protože co jiného ženám ve středním věku zbývá.
Obě doufají, že jednou konečně potkají toho správného chlapa, ale jen se zdá, že by to mohl být ten pravý, stejně se z něj vyklube jen obyčejný mužský, jakých je dvanáct do tuctu.V jejich životě se neodehrávají žádné tragédie, jde spíš o příhody, které se mohou stát každému, a pokud se tedy čtenáři bude chvílemi zdát, že se v některé z postav tak trochu poznává, pak nechť laskavý čtenář promine, je to dost dobře možné, neboť autorka se svérázným způsobem pomocí svých dvou hrdinek vyrovnala sama se svými životními vzlety i pády.
Zuzana Zajícová se narodila 16. 5. 1956 v Moravské Třebové. Dvacet let se jmenovala Loubalová, pak dlouhých pětadvacet let Hubálková a nyní, jak pevně doufá, jí aspoň třicet let vydrží nynější příjmení.
Knížka Hodně mužských, málo chlapů, je její prvotinou, sepsanou na starém psacím stroji, zděděném po otci.
Zuzana Zajícová pracuje jako výtvarná redaktorka v České televizi a žije na vesnici kousek od Prahy.
Počet stran: 180
Vazba: vázaná
Cena: 169,- Kč
ISBN: 80-86546-29-2


edice PRIMUS CODEX

Petr Láska
Kafe do skla

Detail - Kafe do skla

Petr Láska nar. 5.6. 1961. Během celé školní docházky a studií vnímal výuku mateřského jazyka jako nutné zlo.
Jeho pozornost přitahovala s výrazně větší vehemencí automobilová technika. Nikoliv pak díky vlastní zásluze a cílevědomosti, ale zajisté řízením osudu se ocitl v polovině devadesátých let v redakci časopisu Automagazín, kde se po čtyřech letech stal šéfredaktorem spolu s přejmenováním časopisu na Auto motor a sport. Touha napsat více než čtyři strany technického textu o automobilu pak rostla dlouhá léta. K jejímu naplnění však došlo až ve chvíli, kdy opustil zaměstnání a zavřel se na sklonku roku 2004 doma na specifické pánské mateřské dovolené se synem Jakubem.
Ilustrace: Tomáš Kobolka - nar. 24. 12. 1964
Kreslením a malováním se zabývá od dětství. Od roku 1990 pracuje jako fotoreportér. Do roku 1996 byl mimo jiné reportérem Reflexu, agentury CTA (pobočka Reuters) a Mladého Světa. Fotografoval osudy lidí uprostřed válečných konfliktů v bývalé Jugoslávii, republikách bývalého Sovětského svazu a pokusu o převrat v Moskvě. Právě z Moskvy roku 1993 jeho kontroverzní fotografie přejímaly renomované světové agentury. V roce 1995 se přeorientoval na kameru. V poslední době natáčí publicistiku a zpravodajství pro německou ARD, ZDF, SAT1 a japonskou NHK.
Malování obrazů se věnuje intenzivně od roku 2001. Na loňském bienále ve Florencii získal mezi 770 vystavujícími autory druhou cenu.
Stručný obsah knihy:
Autor se snaží o humorné podání životních zážitků kohokoliv z nás v období na sklonku komunistického režimu. Hlavní postavou a současně jakýmsi vypravěčem je řidič taxi, který nejen prezentuje tehdejší vlastní vnímání světa, ale zažívá často zejména díky svému povolání komické situace, do kterých se dostávají jiní.
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Cena: 219,- Kč
ISBN: 80-86546-50-0


edice Otisky

Michal Dlouhý
Četnické trampoty

Detail - Četnické trampoty

Po úspěšné "Trilogii z pátrací služby" a "Kutnohorské pátračce na stopě" přináší duchovní otec Četnických humoresek celou kopu povídek ze života četníka Karla Macharta, který se vypracoval z řadového četníka na velitele četnické pátrací stanice. Jednotlivé povídky věnované převážně výkonu pátrací služby jsou psány formou literatury faktu, s využitím citací z dobových předpisů a jsou doplněné řadou obrazových příloh.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 120
Vazba: brožovaná
Cena: 129,- Kč
ISBN: 80-86546-55-1


Josef Fousek
Fouskovy fejetony

Detail - Fouskovy  fejetony

Fouskovy fejetony jsou, tak jako ostatní autorova díla, svérázné, emotivní, satirické, hořké i vlídné zároveň. Je na čtenáři, aby poznal hranici humoru a spravedlivého "naštvání" na fauly, které provázejí naši českou demokracii. Fejetony vznikaly v rozmezí let 1991 až 2001. Některé byly publikovány v Mladém světě ve sloupci Forbína, další v Středočeské příloze Mladé fronty Dnes, v Polygonu a v dalších periodikách. Zazněly i na stanicích rozhlasu. Části některých fejetonů se objevují v knihách "Andělů". Zde, v této sbírce jsou fejetony v té podobě, ve které byly prezentovány v médiích. Některé z fejetonů jsou i součástí Fouskových recitálů Nemám čas lhát a Setkání s Fouskem. Jsou to pocitové reakce na dění, které nás "totalitní děti" zasahovalo a stále zasahuje.
Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 159,- Kč
ISBN: 80-86546-56-X


edice PRIMUS CODEX

Eva Kročáková
Zapomenuté vzpomínky

Detail - Zapomenuté vzpomínky

Kniha sleduje příběh dívky Evelyn, která má nehodu, leží v nemocnici a blouzní. Její blouznění se zprvu jeví jako nesrozumitelné putování časoprostorem, přičemž průvodcem je jí vlastní podvědomí zformované v živou bytost. Když se Evelyn po nějaké době v nemocnici probudí do reálného světa, stále si není schopná uvědomit váhu svého blouznění. Začleňuje se do běžného života, který žila před nehodou, ale časem se jí začínají zdát podivné sny, které se odlišují od těch "běžných". Evelyn je zmatená. Snaží se najít jejich smysl, ale jako odezva jejího hledání se jí dostává pouze chaosu a podivných spekulací. Začne proti sobě stavět problémy s láskou dospívajících dívek a záhadné sny, které nakonec zvítězí. Evelyn se snaží proniknout do jejich tajemství s takovým nadšením, že ji její vlastní sny úplně pohltí a ona se odcizuje okolnímu světu, který kolem ní po čase už plyne monotónní rychlostí. Když si ale Evelyn začne plést skutečný svět se světem ve svých snech, rodiče zasáhnou a přimějou ji k návštěvě psychiatra, který na nějakou dobu dokáže Evelyn skutečně pomoci, ale Evelyn zjišťuje, že jí její sny chybí. Až když je nemá, uvědomuje si pomalu jejich smysl.
Počet stran: 160
Vazba: vázaná
Cena: 159,- Kč
ISBN: 80-86546-54-3


Marcela Mlynářová
Dcera na zabití

Detail - Dcera na zabití

MĚJME TRPĚLIVOST SE SVÝMI DĚTMI, MAJÍ - CHUDÁCI - NAŠE GENY
Proti mladé generaci máme stále tisíce výhrad. Dokážeme si ale někdy přiznat, jací jsme byli my?
Odborné knížky uvádějí, že u normálního jedince končí puberta v osmnácti letech. Fyzicky snad. Mé psychické zrání skončilo po třicítce. A pak věřme odborníkům.
Měla jsem tolik energie, že bych hravě utáhla Temelín, leč uplatňovala jsem ji na těch nejméně vhodných místech. Nedbaje dobrých rad rodičů jsem se střemhlav vrhala do nejrozbouřenějších vod života a ten mi to po zásluze vracel. A tak jsem se léta topila v menších i větších problémech a jen občas mi bylo umožněno nadechnout se nad hladinou a prožít si malý kousek štěstíčka.
Přesto nelituji. Naopak. Při vzpomínce na mnohé "šílené a neřešitelné" se dne srdečně zasměji. Vždyť právě všemi těmi maléry, zvraty a okamžiky překvapení, je život plnější, barevnější, krásnější a stojí zato ho žít.
A tak tedy, jak to bylo .....
Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 159,- Kč
ISBN: 80-86546-52-7


Horst Haslbauer
Ruksak

Detail - Ruksak

Obsah této knihy není pro zženštilé typy, upejpavé slečinky ani osoby žijící ve sterilním prostředí. Vyhnout by se mu též měli lidé jemných mravů, kteří ještě neměli kontakt s drsným životem populace, která nalézá potěšení i v maličkostech, někdy až hrubého rázu. Volně navazuje na předchozí publikaci Transfuze Antona Horsta. Oproti ní má z větší části humorný charakter-s někdy až tragickými konci. Tak, jak ani život člověka, se neskládá jen ze samé legrace nebo smutku. Několik mladých mužů si v knize, podle pravdivého líčení, snaží pod sluncem vybojovat své místo svým osobitým způsobem. Dopady se u každého z nich liší. Také je vybarvená druhá (tentokrát dobrovolná) vysídlenecká vlna sudetských Němců "Egerlanďanů" do NSR. V tomto případě, chtějí opustit své rodiště hlavně z důvodu neznalosti českého jazyka. Tato generace lidí středního věku, s sebou táhne i mladší generaci svých dětí, kterým se oproti nim, od mezitím získaných českých přátel ani trochu nechce. Pokorně ale následují své rodiče VEN do neznáma. Kniha pojednává o pravém přátelství, a jak se s tvrdou vojenskou šikanou vyrovnalo několik kamarádů, tankistů, pomoci vtipu. A jakou zábavu si našli, aby jim ten čas vojenský příjemně ubíhal, přesto jsou z nich tesání pravý muži, aniž to pozorují. Vojenský čas je v knize ale pouze jedna z epizod, z bohatého života těchto lidiček, pro které začínají pomalu a nenápadně existovat i ženy. Popsán je také odchod mnoha rodin ze všech koutů Československa na Sokolovsko. Jednak zaplňují mezery po odcházejících Němcích, ale hlavně se jim naskýtají, jako lidem ODJINUD, dobré pracovní příležitosti a okamžité získání hezkého bydlení. Do těchto míst nepřichází jen řemeslníci, ale i lékaři. Dobré platové podmínky, vylepšené ještě prašnostními příplatky, lidově zvané POHŘEBNÉ, jsou pro často ještě mladé rodiny lákavé. Tito lidé ODJINUD už nepřišli na západ drancovat. Společně s domorodci se také propracují v různých sportovních odvětvích na přední místa v republice. Vnitrozemí tomuto regionu říká cizinecká legie, neboť zde našli domov také Slováci, Maďaři a jiné národnost
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 244
Vazba: vázaná
Cena: 249,- Kč
ISBN: 978-80-86546-45-2


Jiří Fanta
Univerzita

Detail - Univerzita

0d devadesátých let probíhají za zdmi univerzit rozsáhlé změny. Zaměstnanci společensko-vědních fakult začínají podnikat, zasedat v dozorčích radách a vydělávat na privatizačních projektech. Někteří směřují do politiky. Bývalé opory státu se snaží maskovat minulost heslem odbornosti. Podnikatelé vděčně přijímají pomoc těchto "odborníků" účastnících se tvorby právních norem. Tam, kde nestačí legislativa, nastupuje násilí. Studentské lásky, podvody u přijímacích zkoušek, pomluvy a vydírání tvoří rámec románu autora ekonoma a sociologa. Čtenář si může položit otázku, kterou už zodpověděl Leonardo da Vinci: Je lépe chválit dobrý charakter bez vzdělání než vzdělance bez charakteru?
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 184
Vazba: vázaná
Cena: 209,- Kč
ISBN: 978-80-86546-57-5


edice Otisky

Michal Dlouhý
Páté přikázání

Detail - Páté přikázání

Další kniha věnovaná četnickému sboru se zabývá výhradně nejtěžšími ze zločinů – vraždami. Novodobě jsou popsány zapomenuté případy vražd, které vyšetřovali jak četníci zařazení na jednotlivých četnických stanicích, tak i specialisté z četnických pátracích stanic. Kniha popisující pátrání po pachatelích vražd, ať se jednalo o muže, ale i o ženy je rovněž psána formou literatury faktu a doplněna obrazovými přílohami.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Cena: 149,- Kč
ISBN: 978-80-86546-61-2


Martin Hattala
Mrchy a lásky

Detail - Mrchy a lásky

S trochou fantazie se dá říct, že se jedná o poslední díl trilogie (Milenka nejvěrnější, Plavkyně nejmilejší) eskapádového žití mladého lékaře Milana, který citově konečně narazil.
Zpočátku nelítostné vyprávění o konci milostného vztahu se vystříbří na poněkud zvláštní úroveň. Útěkem do samoty však vzpomínky nezatlačí a spoléhat pouze na čas, který všechno zahojí, příznivou změnu také nezaručí. Nečekaně se však stane něco, co se stát nemělo, co si nikdo nepřál. Cosi, z čeho autor, lékař Martin Hattala, v příběhu plném komických situací, docílí nádherně posmutnělého happyendu.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 192
Vazba: vázaná
Cena: 239,- Kč
ISBN: 978-80-86546-72-8


Mirko Stieber
Radostný příběh

Detail - Radostný příběh

Mirko Stieber je autor divadelních, rozhlasových a televizních her. Jeho hra Poslední prázdniny byla uvedena na prknech Národního divadla v režii Miroslava Macháčka.
Radostný příběh je budoucí ozvěnou dávných volání. Skutečných či smyšlených vyprávění o lásce, životě a smrti. O věčné touze a potřebě hledat pravdu, tvořit, vyhrávat zápasy o život, milovat a čestně zemřít. Je to příběh o cestě a zkoušce dospělosti. Patnáctiletý poutník, který si tu cestu představoval rovnější, bojuje o svou první lásku a pokouší se zachránit dědečka ze senior města, do kterého je, v polovině jedenadvacátého století, odsouvána většina starých lidí. Střetává se světem dospělých. Dotýká se historie a pravdy ukryté v knihách, přírodě a umění. Během jednoho dne a jedné noci ztratí panictví, počne dítě, několikrát podvede a zalže, zapře dědečka, zřekne se rodičů, málem zabije člověka a pokusí se o sebevraždu. Navzdory tomu je jeho pouť radostným příběhem o objevování sebe sama, hledáním krásy, lásky, víry a naděje.
Počet stran: 160
Vazba: vázaná s přebalem
Cena: 197,- Kč
ISBN: 978-80-86546-68-1


Jindřich Kraus
Kraťasy

Detail - Kraťasy

Kraťasy ze života lidí, nejsou jenom příběhy pro pobavení a pro poučení, ale ukazují různorodost myšlení lidí, jejich vyjadřování a přenášení myšlenek pro ostatní. Autoři jsou z různých míst naší země a někdy je znát v jejich tvorbě odraz koloritu místa, kde žijí oni, nebo hrdinové jejich příběhů. V uspěchané době tak mohou ostatní, kteří nemají čas na cestování po naší krásné zemi, alespoň malinko nahlédnout pomocí své fantazie do jiného města, nebo vísky, kde se kraťas odehrál.
Projekt Kraťasy nakladatele Jindřicha Krause, se také stal možností realizace tvorby neznámých autorů, ale i zpovědí obyčejných lidí, pro které jsou Kraťasy určeny.
Věříme, že si každý najde chvilku ve vlaku, v metru, u lékaře, nebo prostě v posteli, aby si přečetl postupně krátké, ale skutečné a někdy až neuvěřitelné příběhy ze života.
Možná, že v některých z nich poznáte sami sebe, nebo váš podobný prožitek. Možná, že usednete a napíšete také příběh, který v dalším pokračování projektu Kraťasy oslní a pobaví ostatní.
Věřte, že úsměvu a humoru, který je k životu tak potřebný, je stále méně!
Projekt vznikl ve spolupráci Jindřicha Krause (a jeho pořadu o knihách S knihami se kamarádím) a Českým rozhlasem Hradec Králové, který pořad Kraťasy vysílal a dále vysílá na vlnách rozhlasu.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 120
Vazba: brožovaná
Cena: 130,-
ISBN: 978-80-86546-75-9


edice Otisky

Michal Dlouhý
Ve jménu zákona

Detail - Ve jménu zákona

Slova: "ve jménu zákona" v jazyce v místě obvyklém užíval četník, kdykoliv ve službě proti někomu zakročoval. O pronásledování pachatelů dnes již zapomenutých zločinů, přečinů, ale i přestupků příslušníky československého četnického sboru při výkonu takzvané pátrací služby, jakož i o platných předpisech a používaných metodách práce pojednává stejnojmenná kniha odborníka na historii četnictva..
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 96
Vazba: brožovaná
Cena: 149,-
ISBN: 978-80-86546-73-5


Evžen Josef Petr
Láska je lidský lék

Detail - Láska je lidský lék

Básník Evžen Josef Petr píše již padesát let o lásce, spravedlnosti, ale také o bezpráví společnosti ve svých kritických bajkách a filozoficko-politických esejích. Napsal přes sto básnických sbírek. Knižně vydal v nakladatelství Pragoline tři básnické sbírky "Mušketýrská vyznání" a "Květy lásky a hořkosti" a "Volání z vesmírných galaxií", které oživila svými obrazy a ilustracemi malířka Alexandra Hejlová autora.
Počet stran: 100
Vazba: brožovaná
Cena: 99,- Kč
ISBN: 978-80-86546-78-0


Marie Formáčková a Jindřich Kraus
Kniha o líbání

Detail - Kniha o líbání

Jaký by asi byl život, kdybychom se nelíbali? Možná by byl jednodušší, protože polibky nám často komplikují život, ale rozhodně by byl smutnější, šedivější a těžko by nám lidem mohla bez polibků narůst ona pomyslná křídla, díky jimž se vznášíme až někam vysoko do oblak, ač ve skutečnosti neopustíme pevnou půdu pod nohama.
Polibky jsou kořením života, onou ingrediencí, která dá všedním dnům různé příchutě. Jsou kompasem, který nás spolehlivě provede našimi různými vztahy, protože zpravidla už po prvním polibku poznáme, jestli nám to s dotyčnou či dotyčným bude fungovat.
Polibky nás provázejí celý život a stojí za to trochu se nad nimi zamyslet, protože i líbání patři do oblasti umění a vyplatí se v tomto oboru se vzdělat. Ostatně, to je důvod, proč vznikla tato kniha. Líbejme se!
Detail - CD - Kniha o líbání Kniha obsahuje dárek- CD s písničkami o líbání a lásce!

koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 96
Vazba: vázaná
Cena: 199,-
ISBN: 978-80-86546-80-3


Evžen Josef Petr
Lidé, kdy už procitneme…?

Detail - Lidé, kdy už procitneme…?

Básník Evžen Josef Petr tvoří verše již více než padesát let. Sbírka básní jsou kritické eseje dnešní doby zkorumpovaných politik, s výhledem, jak mohou poctiví lidé celou společnost konečně obrodit. Knižně je vydána v nakladatelství Pragoline, stejně jako: Mušketýrská vyznání, Květy lásky a hořkosti, Volání z vesmírných galaxií, Láska je lidský lék, Proroctví Sibyly a jinotaje o zániku civilizací a Bajky našeho žití. Všechny knihy, včetně obalu, pozoruhodně ilustruje Malíka Alexandra Hejlová.
Počet stran: 56
Vazba: brožovaná
Cena: 89,-
ISBN: 978-80-86546-82-7


Evžen Josef Petr
Králův Dvůr a Berounské eseje

Detail - Králův Dvůr a Berounské eseje

Básník Evžen Josef Petr tvoří verše již více než padesát let. Název sbírky básní je místem jeho narození a dál rozebírá svůj vývoj s dobou, ve které se vyvíjel, pracoval a spolu s rodnými žil. Knižně je vydána v nakladatelství Pragoline, stejně tak jako: Mušketýrská vyznáni, Květy lásky a hořkosti, Volání z vesmírných galaxií, Láska je lidský lék, Proroctví Sibyly a jinotaje o zániku civilizací, Lidé, kdy už procitneme…? A Bajky našeho žití. Všechny knihy, včetně obalu, pozoruhodně ilustruje malířka Alexandra Hejlová.
Počet stran: 80
Vazba: brožovaná
Cena: 99,-
ISBN: 978-80-86546-83-4


Evžen Josef Petr
Dobrý večer všem v rodinách

Detail - Dobrý večer všem v rodinách

Básník Evžen Josef Petr píše verše již od svého mládí, víc než padesát let. V této sbírce se zabývá především nedostatky rodinného soužití i kritickými připomínkami k současnému systému, který základní morální kodex společnosti ani nevytvořil. Knižně je vydána v nakladatelství Pragoline, jako devátou sbírku básní, stejně tak jako: Mušketýrská vyznáni, Květy lásky a hořkosti, Volání z vesmírných galaxií, Láska je lidský lék, Proroctví Sibyly a jinotaje o zániku civilizací, Lidé, kdy už procitneme…? Bajky našeho žití, a Králův Dvůr a berounské eseje ve vzpomínkách.
Všechny knihy sbírek básní, včetně pozoruhodných obrazů obalové strany, s půvabnými kresbami k vybraným k jednotlivým básním, fantasticky ilustruje malířka Alexandra Hejlová.
Počet stran: 68
Vazba: brožovaná
Cena: 89,-
ISBN: 978-80-86546-84-1


edice Otisky

Michal Dlouhý
Protentokrát-Četnické patálie

Detail - Protentokrát-Četnické patálie

Slovo "patálie" znamená trápení, potíž a nepříjemnost. Přesně taková byla četnická služba na našem území zastíněném symbolem hákového kříže. Autor, držitel ceny Český patriot za publicistickou a výchovně - vzdělávací činnost v oblasti české historie, popisuje ve své již třinácté knize, toto stinné období naší historie prostřednictvím pohledu do života jedné ze stovek četnických stanic na území protektorátu. Doba se měnila a lidé s ní. Byli protektorátní četníci kolaboranti a zrádci národa anebo hrdinové?
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Cena: 149,-
ISBN: 978-80-86546-90-2


edice Otisky

Michal Dlouhý
Kutnohorská pátračka opět zasahuje

Detail - Kutnohorská pátračka opět zasahuje

Po úspěšné knize Kutnohorská pátračka na stopě autor seznamuje s dalšími kriminálními případy řešenými v letech 1928 – 1942 příslušníky kutnohorské četnické pátrací stanice. Jedná dnes již zapomenuté případy, které ve své době byly předmětem zájmu veřejnosti, měly své nezastupitelné místo na stránkách dobového tisku a plnily oblíbenou rubriku „Ze soudní síně“.
Počet stran: 184
Vazba: brožovaná
Cena: 169,-
ISBN: 978-80-87872-94-9


edice Otisky

Michal Dlouhý
Četnická kuchařka

Detail -

Chcete si uvařit a upéci jídlo dle dobových receptů, podle nichž vařily a pekly kuchařky v četnických kasárnách?
Podrobnosti stravování příslušníků četnického sboru, včetně procedury přijímání kuchařek podrobně upravoval kasární předpis četnictva. Rozhodování o přijetí či nepřijetí kuchařky záleželo na účastnících společného stravování, a bylo vázáno na souhlas velitele. Již z dob monarchie bylo stanoveno, že za kuchařky mají býti najímány především osoby starší 40 let naprosto spolehlivé a dobré pověsti.
Kniha obsahuje kromě receptů, také řadu kriminálních případů řešených četnictvem na území Československé republiky.
Počet stran: 224
Vazba: brožovaná
Cena: 169,-
ISBN: 978-80-7517-003-3


edice Otisky

Michal Dlouhý
Četnický pes Alto opět na stopě

Detail - Četnický pes Alto opět na stopě

Volné pokračování úspěšné knihy o četnickém služebním psu, německém ovčákovi jménem Alto, a jeho pánovi, četníku Rudolfu Votrubovi přináší další tři desítky zajímavých a dosud literárně nezpracovaných případů, které tato nerozlučná dvojice řešila v obvodu četnické pátrací stanice v Nitře. Kniha je opět psána formou literatury faktu a obsahuje řadu unikátních obrazových příloh.
Počet stran: 192
Vazba: brožovaná
Cena: 159,-
ISBN: 978-80-7517-007-1


Vladimír Rogl
U táborového ohně

Detail - U táborového ohně

Nabízíme čtenářům nahlédnutí do dávných turistických a tábornických praktik v knize „U táborového ohně“. Její autoři Vladimír Rogl se Ctiradem Smolíkem v ní přibližují atmosféru turistiky, táboření i trempinku dětí a mládeže na počátku druhé poloviny minulého století. I když se i v této oblasti od dob jejího prvního vydání v roce 1968 leccos změnilo - a zvláště v oblasti vybavení na turistiku a táboření je všeho nepřeberné množství - ponecháváme původní text včetně názorných a vtipných kreseb v nezměněné podobě. Věříme, že tato publikace osloví nejen pamětníky vzpomínající nostalgicky na své vlastní dávné zelené vandry, ale nabídne poučení i zábavu současné mladé generaci, která si na chvíli odskočí od surfování na počítači, stejně tak jako byla před padesáti lety průvodcem a rádcem tehdejším mladým turistům a táborníkům při jejich výpravách za dobrodružstvím v přírodě. Proto také této knížce přejeme, aby se znovu stala jejich věrným kamarádem!
Počet stran: 204
Vazba: brožovaná
Cena: 150,-
ISBN: 978-80-7517-011-8


Vladimír Rogl
Správnou stopou

Správnou stopou

Nakladatelství Pragoline již vydalo v původní nezměněné podobě knížku od skautského autora Vladimíra Rogla „U táborového ohně,“ která přibližuje svým čtenářům atmosféru turistiky a táboření v polovině minulého století.
Po roce od jejího vydání jsme se rozhodli vydat i Roglovu druhou knihu ze stejného období – „Správnou stopou“ určenou opět především dospívajícím. Tentokrát blíže seznamuje čtenáře s kouzelným světem (především turistických) map, které potřebují na svých toulkách za dobrodružstvím. Pro nejrůznější družiny a skupiny dětí pak nabízí celou řadu návodů a her, které se dají hrát doma, v klubovně nebo i na táboře či výpravě. Možná se nad nimi mnozí „pařmeni“ ušklíbnou, ale ti, kteří se dokážou odpoutat od svého PC a nerozlučného chytrého telefonu, možná právě jim přijdou na chuť. Autorem vtipných a návodných ilustrací je opět Ctirad Smolík, jehož „stopa“ končí kdesi v daleké Kanadě.
Počet stran: 200
Vazba: brožovaná
Cena: 170,-
ISBN: 978-80-7517-019-4


Daniel Jahn
Vinařský deník

Detail - Vinařský deník

Vinařský deník je druhým literárním počinem Daniela Jahna po jeho debutovém románu Naivní sezóna (Dauphin 2017). Nová próza beletristickou formou deníkových zápisů mapuje vinařské práce v průběhu jednoho roku, tedy pěstování vinné révy a výrobu vína. Text je pojat v odlehčeném stylu „Betty MacDonaldové“, tedy jak se to dělat má, i jak se to dělat nemá, co všechno se při této práci může přihodit a pokazit, to se také přihodí a pokazí. Zájemce o vinařskou problematiku, či malovinař - hobbista, tu ale najde řadu relevantních informací. Tento základní rámec knihy ovšem doplňují další, „vážnější“ témata, střípky z jakési rodinné kroniky, především věčný boj s dcerou a její pubertou, peprné dialogy, ve kterých jde často o přežití a které odhalují, že pod pokličkou poklidného vinařského života se odehrává nejedno drama. Dalším Jahnovým tématem je vlastní krize středního věku a hledání další náplně života „v době, kdy se přestávají dít kouzla“. To všechno, všechny niterné pochybnosti překonává autor s nadhledem, humorem, ironií a sebeironií sobě vlastní.
Počet stran: 256
Vazba: brožovaná s klopami
Cena: 289,-
ISBN: 978-80-7517-033-0


Ilona Golovleva a Marie Formáčková
Život v pozlátku

Život v pozlátku

Autentický příběh a dokument vystudované módní návrhářky, která se zapletla se vším, čemu se obvykle většina lidí vyhne. Pracovala ve vykřičeném domě jako bordelmamá, provdala se za ruského mafiána a po mnoha pádech takřka na samé dno se znovu a znovu zvedala vstříc novým dobrodružstvím. Nikdy ovšem neztratila nadhled, smysl pro humor a víru v lepší budoucnost. To všechno obsahuje její příběh, plný dobrodružství, napětí a zvratů, odvážných svědectví o politice a mafii na konci 20. století.
„Svět je dnes vesnice, která funguje jako New York City kolem roku 1850, plný násilí a mafie.“ Martin Scorsese, americký režisér
Počet stran: 128
Vazba: vázaná
Cena: 220,-
ISBN: 978-80-7517-034-7

Miroslav Prokop
To byl fór!

Detail - To byl fór!

Autor se osobně zúčastnil natáčení a vysílání oblíbeného pořadu „To je fór!“, kde poznal chvíle krize i úspěchů a probojoval se mezi nejlepší. Poznal, že není lehké v televizi vystupovat, ale také poznal nové přátele a osobnosti, například také soutěžícího taxikáře, vypravěče fórů a dnes již populárního „Pitkina“. O své zážitky a zkušenosti se rozdělí se čtenářem knihy, nabité pěti sty anekdotami z pořadu i ze své sbírky. Pro čtenáře bude milým překvapením, že autorem ilustrací bude moderátor televizního pořadu Ota Jirák!
Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Cena: 119,-
ISBN: 80-86546-24-1


Inka Delevová
Praha na vlnách věků

Detail - Praha na vlnách věků

Kniha „Praha na vlnách věků“ je poetickým rozjímáním nad současností i minulostí Prahy. Neobvyklý pohled básnířky a známé malířky, obohacený o její vzpomínky a prožitky. Úvodní verše začínají u pramenů Vltavy a současně s jejím protékáním ku Praze a Prahou se objevují souvislosti mnohdy i nečekané. Knihu doprovázejí ilustrace, jejichž linie ocení ten, kdo miluje kresbu. Jsou pojaty tak, aby odhalovaly bezprostřední dojem z viděného objektu s esencí pocitu s momentální náladou a chcete-li i obdivem a znalostí. Exkluzivní vazba předurčuje knihu jako vhodný a trvalý dar pro čtenáře i sběratele.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 208
Vazba: vázaná
Cena: 229,- Kč
ISBN: 80-86546-19-5


Robert Kessner
Něžná vyznání Praze

Detail - Něžná vyznání Praze

Barevná knižní reprodukce obrazů Prahy malíře Roberta Kessnera. Unikátní dílo je doplněno literárním vyznáním populárních osobností. Publikace je volným pokračováním úspěšné knihy s názvem Intimní doteky Prahy, která byla vydána v nakladatelství PRAGOLINE v roce 2002 a její první vydáni bylo ihned vyprodáno.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 84
Vazba: vázaná
Cena: 239,- Kč
ISBN: 80-86546-26-8


Arnošt Tabášek
Petr Rada: Cesta k modlitbě

Detail - Petr Rada: Cesta k modlitbě

Autobiografická kniha, doplněná mnoha autentickými fotografiemi, ukázkami textů přibližuje dramatické životní osudy, počáteční i současné dílo jednoho z nejznámějších českých textařů. Petr Rada patří k tvůrcům, které jednou provždy proslavila šedesátá léta, kdy české písničky vyjadřovaly pocity celých generací. V poezii všedního dne se zračil nový pohled na svět i touha po změnách. Autoři knihy přibližují původními, dosud nepublikovanými vzpomínkami neopakovatelnou dobu v české kultuře, vznik a zákulisí pražských malých scén, jako byl Paraván, Semafor či Rokoko i práci tehdejších televizních studií. Mezi tisícovkami písňových textů Petra Rady najdeme opravdové skvosty. Psal pro Karla Gotta, Hanu Hegerovou, Waldemara Matušku, Evu Pilarovou, Václava Neckáře i pro Hanu Zagorovou nebo Helenu Vondráčkovou. S nadějným pianistou Petrem Hapkou jeden čas tvořili nerozlučnou autorskou dvojici. Skladby pro šansoniérku Hanu Hegerovou jako byly Píseň o malíři nebo Kázání v kapli Betlémské jim přinesly věhlas a všeobecnou známost. Neméně proslulé se však staly písničky v podání Marty Kubišové, ať už to byla Cesta, ověnčená festivalovými vavříny Bratislavské lyry nebo Modlitba pro Martu. Právě tato skladba, která se v roce 1968 stala výrazem národního vzdoru, v mnohém ohledu poznamenala textařův život. Po letech, kdy čelil nátlaku, volí emigraci a usazuje se s rodinou v Austrálii, kde vydává krajanské noviny. Když se v roce 1990 Petr Rada natrvalo vrací do Prahy, okamžitě se pouští do další tvorby. Píše texty pro skupinu Rangers, pro Jiřího Krampola, Miroslava Donutila a mnohé další umělce. Jeho tvorba neztrácí nic ze své kvality a obsažnosti. Vytváří písňové shakespearovské cykly, textuje melodie keltské lidové muziky i australských tradicionálů. Kniha Cesta k Modlitbě přináší nová svědectví o známých osobnostech, které formovaly vývoj české populární hudby a čtenář je spatří na barevných i černobílých fotografiích.
Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 229,-
ISBN: 80-86546-25-X


Josef Fousek
Andělé s ručením omezeným

Detail - Andělé s ručením omezeným

Volné pokračování knihy Andělé, nevolejte.., a Co jsem andělům neřekl. Zpověď autora, ve které se promítají osobní zážitky z cest po naší vlasti i po světě, umělecký život, sny, názory na současný svět.
Počet stran: 408
Vazba: vázaná
Cena: 349,- Kč
ISBN: 80-86546-13-6

Vyprodáno !


edice PRIMUS CODEX

Horst Haslbauer
Transfuze Antona Horsta

Detail - Transfuze Antona Horsta

Vstupem do EU dává nakladatelství příležitost k vydání knihy nejen autorům z České republiky, ale i ostatním.
Autor žijící v Norimberku líčí vesele, s někdy tragickými momenty, dětství, dospívání i věkovou vyzrálost. Několika sekundami před ukončením a po ukončení 2. světové války počínaje – až do roku 2005.
Ve vyprávění jsou v popředí různé sporty a na okraji boj, za pomoci humoru, s nenadálými nemocemi.
V jednom československém odborném učilišti (internátu), se ke konci líčení začnou líhnout autoelektrikáři a automechanici, jako nová směna pro republiku. Politika může být učedníkům ukradena, jejich zájem začíná směřovat k dívčím proporcím a alkoholu, i když bylo zatím v jejich popředí sportovní zápolení a legrácky. Do jejich krve se také začíná drát benzin.
Některým, těm několika Němcům v internátu, se dostává samovolnou transfuzí do krve také česká mentalita.
Nosnou konstrukcí díla je sport, první lásky a kontrast učitelé-žáci, mládí-stáří, vztahy česko-německé. A hlavně příprava na povolání, které v té době milovali všichni nastávající muži, i chlapi vyzrálí. Auťák byl a zůstane nejoblíbenější hračkou – vedle žen – všech mužů.
Knihu mohou číst všechny věkové kategorie, pokud již umí, nebo jsou ještě schopni číst…
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Cena: 239,- Kč
ISBN: 80-86546-28-4


Miroslav Hoffmann
Totem Boha srandy (aneb z Pikovic do světel ramp)

Detail - Totem Boha srandy

„Už několik let jsem doslova bombardován novináři, diváky i posluchači, abych napsal knihu ze svého života se zaměřením na Zelenáče. Kdo a kdy do skupiny přišel nebo z ní odešel, kdo se s kým pohádal a proč apod. Striktně jsem tyto návrhy odmítal, protože nemám rád drbárnu a statistiky. A životopisy mně znechutil minulý režim, kdy jste je museli málem předkládat i při koupi legitimace na tramvaj,“ říká autor. Nakonec si přeci jen dal říct. Ale s podmínkou, že půjde o humoristickou knížku. Veselé příběhy z mládí, z vojny u tankového praporu za Čepičky, z divadla Semafor (kde 2 roky zpíval), ze zákulisí vrcholového sportu (mistr republiky v odbíjené 1962), ale převážně z populární skupiny Zelenáči, ve které účinkuje už plných 35 let. Z té doby popisuje i spoustu legračních dobrodružství s dlouhodobými i příležitostnými spolupracovníky Zelenáčů, jako jsou Jiří Wimmer, Jarda Štercl, Petr Novotný, Ivan Mládek, Miroslav Donutil a další populární osobnosti. Skutečné příběhy ze života ve své knize citlivě proložil ukázkami „Z kroniky Zelenáčů“, což jsou převážně divácky nejúspěšnější humorné povídky a básničky, kterými autor na jevištích pravidelně prokládal muzicírování skupiny. Celá kniha je bohatě doplněna anekdotickými kolážemi, karikaturami a dosud nezveřejněnými fotografiemi Zelenáčů. Nechybí ani ukázky z bohaté sbírky autorových textů k písničkám. Své dílo charakterizuje sám autor v doslovu: „Snažil jsem se vše psát s nadhledem a s pokusem ukázat, že každou životní situaci lze řešit s humorem a vědomím, že všechno zlé je k něčemu dobré a naopak, že všechno dobré stejně jednou blbě skončí. A mezi řádky lze vyčíst, co všechno, ale hlavně kdo všechno tak trochu formoval můj život a dal mu ten pravý smysl. Ale ať už je smysl lidského života jakýkoli, sranda by v něm neměla chybět.“
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Cena: 249,- Kč
ISBN: 80-86546-38-1


Zbyňka Šolcová
City a pocity

Detail - City a pocity

Básnická vyznání světově známé harfenistky, která natočila desítky koncertů pro rozhlas a televizi a v současnosti hostuje ve Státní opeře. Publikace, která je stejně něžná jako její autorka, je doplněna uměleckými fotografiemi Josefa Loudy. Ten je také autorem fotografií včetně obálky.
Počet stran: 112
Vazba: vázaná
Cena: 149,-
ISBN: 80-86546-34-9


Antonín Charouzek
Klukoviny v mundúru

Detail - Klukoviny v mundúru

Volné pokračování knihy Klukoviny, kterou úspěšně vyprodává autor Antonín Charouzek (1936). Přestože je absolventem Univerzity Karlovy a ČVUT, věnoval se estrádnímu umění. Stal se autorem mnoha scénářů veselého žánru. Je spoluzakladatelem Divadla Jiřího Grossmanna. V knize popisuje neuvěřitelné veselé příhody z vojenského prostředí, které se opravdu staly. Hlavní hrdina Olda je v mnohém podobný Švejkovi,který žil za monarchie a Olda před vyhlášením socialismu. V „Klukovinách v mundúru“ se v příhodách setkáme také s děvčaty, která hledala v uniformách svá poslání a hlavně s kamarády, kteří vojnu nemilovali, ale museli ji povinně absolvovat.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 272
Vazba: vázaná
Cena: 219,- Kč
ISBN: 80-86546-36-5


edice Otisky

Michal Dlouhý
Četnické čtyřlístky

Detail - Četnické čtyřlístky

Tucet čtveřic tématicky příbuzných povídek ze života četnictva. Pomyslné čtyřlístky pojednávají z pohledu několika generací příslušníků četnického sboru, či osob četnictvu blízkých, o služební činnosti sboru, ale i o soukromých záležitostech jednotlivých četníků, a to ve světle pragmatických dobových předpisů. Soubor obsahuje povídky z doby od zřízení rakouského četnictva na území Čech, Moravy a Slezska v roce 1849 a z území Slovenska a Podkarpatské Rusi, kde bylo po rakouském vzoru četnictvo zavedeno v letech 1919-1920 namísto uherského četnictva, až do okupace samostatného československého státu v roce 1939. Vojensky organizované četnictvo bylo ubytováno v četnických kasárnách, ze jejichž zdmi se odehrává většina ze čtyřlístků. Výše uvedené potvrzuje vojenský charakter četnického sboru a řád na němž si zakládala jak rakouská, tak i československá četnická správa. O tom, že četníci nebyli nemyslícím vykonavatelem výnosů a rozkazů svědčí obsah knihy. Povídky jsou zpracovány na základě skutečných událostí, za využití dobového tisku, odborné literatury a pamětí nebo vzpomínek příslušníků četnictva. Autor je duchovním otcem a současně poradcem úspěšného seriálu Četnické humoresky. Četnické čtyřlístky jsou volným pokračováním úspěšných publikací Příhody z pátrací služby, Veselé příhody z pátrací služby, Záhadné příběhy z pátrací služby a Kutnohorská pátračka na stopě.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Cena: 139,- Kč
ISBN: 80-86546-32-2


edice PRIMUS CODEX

Ladislav Červinka
Říkej si a směj se

Detail - Říkej si a směj se

Na svatého Rudlu,
vzal jsem s sebou kudlu. Oslavenec R., můj šéf,
léta mi už pije krev…
Dárková kniha odpočinkové a vtipné poezie, říkánek pro ženy a muže od 15 let. Knížka může být vhodným dárkem k svátku nebo narozeninám přátel, které chceme pobavit a potěšit. Ilustrace a obálka jsou z dílny populární malířky a grafičky Inky Delevové. Obal knihy je ztvárněn v dárkovém balení.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 84
Vazba: vázaná
Cena: 139- Kč
ISBN: 80-86546-30-6


Pavel Kyselý
Peruánsko – Bolivijský deník

Detail - Peruánsko – Bolivijský deník

Jako každý z mých vrstevníků snil jsem i já o cestě do Ameriky. U člověka, který od dětství hltal cestopisy Hanzelky a Zikmunda to nebylo nic zvláštního. S angličtinou jsem začal už na základní škole a tak jsem si své znalosti chtěl ověřit. Když jsem v roce mých padesátin dostal nabídku zúčastnit se zájezdu do Jižní Ameriky, tak jsem jí přijal. Pravda, nebyla to Amerika Severní. Nebyla to ani angličtina. Ale vonělo to exotikou a dálkami… A byl to splněný sen. Sen splněný cestovní kanceláří S.E.N. Jak jsem byl zvyklý z mých předešlých cest, tak jsem si kromě fotodokumentace vedl i podrobný deník. Ten jsem po mém návratu postupně přeposlal emailem kamarádce Michaele do Spojených států (poznali jsme se na jednom z mých zájezdů). A byla to právě ona, která mě vyzvala k vydání této knihy. Teď je tu před Vámi knížka, se kterou se mnou vydáte do míst bohatých historií, s nádhernou přírodou a exotickými zvířaty, která jsem doposud znal jen ze ZOO, s kulturními památkami a stavbami nad nimiž se nám i dnes tají dech a lámeme si hlavu, jak mohli vzniknout. Především je to ale setkání s lidmi. S potomky původního obyvatelstva žijících v dnešním Peru a Bolivii - s indiány. Setkání s jejich tvrdým, ale šťastným životem. Byl bych rád, kdyby jste si při čtení tohoto příběhu uvědomili, že i Vy se dnes můžete dostat do stejných míst jako já. A pokud se vydáte i Vy jednou do těchto končin, nechť Vám je tato knížka návodem, jak si užít a jak ve zdraví přežít. (Autor)
Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 159,-
ISBN: 80-86546-43-8


edice PRIMUS CODEX

Evžen Josef Petr
Mušketýrská vyznání

Detail - Mušketýrská vyznání

Sbírka básní převážně romantických vyznání čtyř mušketýrů, přátel na věky, kteří žili pro lásku ke své zemi, milovali zpěv, víno a ženy, ctili právo a spravedlnost a pro ně kord vždy vytasili a svůj štít nikdy špínou neposkvrnili a kardinálským slibům za stříbrný peníz duši ani srdce nezaprodali. Kéž by mušketýrské zpěvy a zamyšlení dnešnímu mládí otevřely srdce i zakotvily v něm právo pro všechny neprávem trpící, v pevné víře, že JEDEN za všechny a VŠICHNI za jednoho přemohou všechna zla společnosti celé naší Modré planety a naleznou Vesmírnou cestu, kdy opět život se ctí, bez lží, zloby a nenávisti, s milujícím srdcem, budou základem jak žít, nové zákony ctít a v souladu s Kosmem, snažit se dobrem celý svět naplnit….Přitažlivý vzhled knihy je umocněn ilustracemi a obálkou z dílny světoznámé malířky Alexandry Hejl.
Počet stran: 84
Vazba: vázaná
Cena: 139,-
ISBN: 80-86546-41-1


Antonín Charouzek
Klukoviny v sametovém pytli

Detail - Klukoviny v sametovém pytli

Volné pokračování knihy Klukoviny a Klukoviny v mundúru, kterou úspěšně vyprodává autor Antonín Charouzek (1936). Přestože je absolventem Univerzity Karlovy a ČVUT, věnoval se estrádnímu umění a stal se autorem mnoha scénářů veselého žánru. Je spoluzakladatelem Divadla Jiřího Grossmanna.
V knize popisuje neuvěřitelné příhody, které prožívá s nadhledem a velkou dávkou humoru protagonista Olda, po návratu z vojny. Nechává se unášet dobou a nápaditě čelí nepříjemným situacím. Jsou to klukoviny dospělého člověka, který prožívá hezké i chmurné časy v období šedesátých let až do konce let osmdesátých.
Knížka přispěje k dobré náladě a pohodě čtenářů a snad připomene i podobné klukoviny, které mohli prožívat i oni sami.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 272
Vazba: vázaná
Cena: 219,-
ISBN: 80-86546-39-X


Zbyněk Stárek
Pařížská zastavení

Detail - Pařížská zastavení

Kniha MUDr.Jana Cimického CSc. a Zbyňka Stárka vznikla na základě hlubokého vztahu autorů k městu na Seině, Paříži. Je rozdělena do dvanácti zastavení na nejkrásnějších místech města. To poslední, třinácté, je zastavením na letišti se slavným hercem Philippe Noiretem.
V knize najdete i rozhovor s Jean Paul Belmondem, Annie Girardotovou, Jeanem Lefébrem a Jean Maraisem. Je zde i řada zajímavostí ze života herecké legendy Gérarda Philipa, vzpomínka na Jeana Gabina, který se proslavil v roli komisař Maigreta, povídání o zpěvačce Dalidě a světoznámé šansoniérce Edith Piaf. Mnohá ze setkání s významnými osobnostmi pomohl zprostředkovat dramatik Robert Thomas, kterému patří další stránky knihy. Vedle původních plánků, barevných fotografií města a černobílých s autentickými snímky herců, najdete v knize povídku o Robertu Hosseinovi o chlapci Poliovi, pozdějším Napoleonu Bonaparte, povídání o četnících ze Saint Tropez, popis jednoho z atentátů na Charlese de Gaulla a verše Jana Cimického, věnované Paříži. Zbyněk Stárek doplnil knihu o několik maleb tohoto města.
Najdete tu i plánky všech tří slavných pařížských hřbitovů, na Montmartru, Montpanassu a Pére Lachaise s uvedením jmen slavných, kteří tu odpočívají.
Kniha si neklade za cíl, stát se průvodcem městem za každou cenu. Provede vás ale nejkrásnějšími místy kulturního a uměleckého života Paříže. A v některé z malebných hospůdek si pak můžete dát pravé francouzské jídlo, třeba to, jehož recept je také v knize a zapít tím správným vínem, které je zde doporučeno.
Počet stran: 216
Vazba: vázaná, přebal
Cena: 299,-
ISBN: 80-86546-40-3


Josef Fousek
Fouskovy skoropohádky

Detail - Fouskovy  skoropohádky

Autor aforismů a humorných románů, tentokrát vypráví svým laskavým humorem neuvěřitelné pohádky, určené dětem i dospělým. On sám o svém díle říká:“ Svým dětem a vnukům jsem vyprávěl a vyprávím své vlastní pohádky, neboť na pohádky, které jsem slyšel v dětství jsem z velké části zapomněl. Povšiml jsem si, že mé dědečkovské bajky s jistou dávkou skutečnosti, poslouchají i dospělí.
Proto jsem věnoval sedm skoropohádek nejen dětem, ale i dospělým, hlavně pak babičkám a dědečkům.
Nejsou to kruté pohádky, ale spíše naivně něžné příběhy. Nemám rád hrubost a nechci zraňovat citlivé dětské duše. Bezcitnost a násilí na ně útočí ze všech stran a žene je do předčasné dospělosti. Přál bych si chvíli podržet své čtenáře v tom krásném čase dětství.Můj vnuk Josef a vnučka Kristýnka mě řekli po přečtení rukopisu: „ Dědečku, to nejsou jenom pohádky…..“ Jsem rád, že ilustrací knihy se ujala malířka Inka Delevová. Děkuji za sebe i za budoucí čtenáře.“ (J.F. 2005)
Počet stran: 88, barevně
Vazba: vázaná
Cena: 189,-
ISBN: 80-86546-37-3


edice Otisky

Hynek Klimek
Hříšníci ze šumavských vrchů

Detail - Hříšníci  ze šumavských vrchů

Zkušený autor se po třech knihách pověstí ve své dvanácté v pořadí vrátil k dalšímu ze svým oblíbených žánrů, krimipříběhům napsaným podle skutečných událostí. Jejich dějištěm je Šumava. S některými z nich se seznámil v době, kdy v jižních Čechách působil jako novinář. Náměty k dalším čerpal z vyprávění přímých účastníků. Při zpracování povídek využil dokonalé znalosti prostředí, ve kterém se odehrály. Dramatické, až drastické události, jsou prostřídány s jinými, působícími absurditou jednání protagonistů přes závažnost spáchaných činů až humorně. Autorovi je humorný nadhled blízký a tak je právě takových příběhů v knize většina.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 112
Vazba: vázaná
Cena: 129,-
ISBN: 80-86546-46-2


edice Otisky

Hynek Klimek
Smrt krásné stopařky

Detail - Smrt krásné stopařky

Děj dramatického, emotivně vypjatého příběhu, mapuje skutečnou tragickou událost, kdy se šestnáctiletá Jana Štěpánková, studentka Obchodní akademie v Písku, rozhodla vrátit ze školy k rodičům do domovských, 17 kilometrů vzdálených Strakonic autostopem. Krásné studentce zastavil vrah.
V knize není popsán samotný brutální čin. Jak se vražda stala, ví jen vrah a odsouzený se u soudu k činu nedoznal. Proto ani nejsou známy všechny okolnosti a soudci vycházeli z řetězce usvědčujících důkazů.
Autor líčí neméně dramatický a drastický děj, a to tři týdny života Janiných rodičů, než bylo nalezeno její tělo a potvrdila se nejhroznější obava a podle jejich vyprávění přibližuje čtenářům nejen jejich zoufalství a nervy drtící úzkost, ale i odhodlání nespolehnout se jen na policejní pátrání. Popisuje jejich až heroické úsilí dceru s pomocí nejbližších příbuzných nalézt a pokud je to ještě možné, udělat všechno, co je možné, pro její záchranu. Zoufalí se posléze obrátili o pomoc i k různých senzibilům a řadě dalších, o kterých si mysleli, že by mohli v pátrání pomoci. Dceru se vydali hledat i do nočních klubů v německém příhraničí. Netušili, že od osudného dne, kdy stopovala, už nežije. Doslov knihy je od Doc. MUDr.Jaroslava Zvěřiny CSc., sexuologa a poslance Evropského parlamentu.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 112
Vazba: vázaná
Cena: 119,-
ISBN: 80-86546-47-0


edice PRIMUS CODEX

Dana Gabriela Vočadlová
Tajemství černého vrchu

Tajemství černého vrchu

Chcete-li se přenést do říše, kde dobro vítězí nad zlem, kde lidé, přes všechny prvotní předsudky, jsou k sobě přátelští, a dobro ukáže svoji sílu, pak si přečtěte tuto knížku, v níž vystupují i pohádkové bytosti, kladné i záporné. Ony dějem tak prostupují, že je pokládáte za součást každodenního života. I u nich dochází k vzájemným střetům, ale jejich moudrost a životní zkušenost prokáže neocenitelnou službu reálným postavám této pohádky. Prožijete při četbě této knížky příjemné chvíle a děti, kterým je tato knížka určena především, jednoznačně zvolí cestu dobra. Všichni, kdo si již mohli text této knížky přečíst, cítili něco výjimečného, co se vymyká dnešní pokleslé kultuře.
Počet stran: 244
Vazba: vázaná
Cena: 229,-
ISBN: 80-86546-27-6


Evžen Josef Petr
Květy lásky a hořkosti

Detail - Květy lásky a hořkosti

Sbírka básní, překrásně ilustrovaná malířkou Alexandrou Hejl. Je vydávána krátce po prvé sbírce autora "Mušketýrská vyznání" a je pokračováním převážně romantických básní spolu s alegorickými črty na život kolem nás, v souznění s vírou, že lidskost a láska nikdy nezůstanou pouhým slovním dovětkem.
Počet stran: 88
Vazba: vázaná
Cena: 139,-
ISBN: 80-86546-09-8


edice PRIMUS CODEX

Martin Hattala
Milenka nejvěrnější

Detail - Milenka nejvěrnější

V příběhu jednoho léta se autor humornou formou snaží zcela otevřeně zasvětit čtenáře do prožitků mladých lidí, a poměrně nezvykle i do tajů, milostného čtyřúhelníku. Milan nezvládne poslední státnici potřebnou k ukončení studia medicíny.
Navíc se má ženit. Studijní neúspěch však tento krok oddaluje. Je to pro něj radost dvojnásobná. Seznamuje se totiž s Šárkou - báječnou, ale svým způsobem i zvláštní dívkou.
Milan s ní prožívá opravdovou lásku. Později se dozvídá i důvod jejího, při koupání a milování ne zcela obvyklého chování. Kožní nemoc - lupénka.
Poznává i její, daleko více nemocnou sestru, v které také najde zalíbení.
Prožívá tak nesmírně šťastné období. Je sám sebou, života si konečně začne užívat bezstarostně i s vědomím, že tato nádherná idylka určitě nepotrvá věčně. Neshody s dlouholetou přítelkyní se však stupňují, přesto si přiznání zprvu vůbec nepřipouští. Až při vyhrocené situaci pochopí, že všem věčně lhát nedokáže, ale k odvaze mu chybí odhodlání. Pak se ale něco stane. Něco, čím se mu okamžik pravdy podaří opět odložit.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 169,-
ISBN: 80-86546-44-6


edice ARTSTAR

Jindřich Kraus
Život krásný barvy má

Detail - Život krásný barvy má

Sbírka veršů, převážně textů písní, které autor napsal v období svého života. Verše voní nádechem country stylu, jehož je autor příznivcem. Hlavním tématem je víra v přátelství a láska a k rodičům, dětem, ženám a přírodě.
Knížka je doplněna barevnými reprodukcemi originálů obrazů, které na témata svěžích textů autora, vytvořila malířka Alexandra Hejlová. Malířka vystavuje své obrazy po celém světě a je pravděpodobné, že originály vzniklé k této sbírce, poputují hned po realizaci knížky do Holywoodu a do Říma.
Počet stran: 88 barevných
Vazba: vázaná
Cena: 249,-
ISBN: 80-86546-60-8


Simona Ester Brandejsová
Naše školička

Detail - Naše školička

Bohatě ilustrovaná kniha je určena především dětem věkové kategorie 6 - 12 let, tj. žákům I. stupně ZŠ, ale potěší i mnohé předškoláky, kteří se na svou školní docházku již připravují a těší. Uvnitř najdete vtipně rýmované strofické básně ze školního i domácího prostředí. Část z nich s humorem charakterizuje osobité postavičky dětí z jedné malé, ale oblíbené školičky, kde panuje dobrý duch, a kam žáci chodí nikoliv se strachem z učení a známek, ale s úsměvem a radostí. Celý jeden oddíl knihy tedy obsahuje výhradně básničky, v jejichž názvech figurují konkrétní jména dětí, a tak se v nich může najít i leckterý dětský čtenář, jemuž se tato knížka dostane do rukou. NAŠE ŠKOLIČKA je vhodným a pozitivně motivujícím dárkem všem "dětem, které baví chodit do školy, i těm ostatním, které to teprve bavit začne...", jak ostatně zní motto knihy. Půvabnými ilustracemi, které pohladí oko i duši ji doprovodila Magda Veverková-Hrnčířová.
Počet stran: 96 barevných
Vazba: vázaná
Cena: 199,-
ISBN: 80-86546-51-9


Josef Hanuš a Zdeněk Smíšek
Život s kamerou i bez ní

Detail - Život s kamerou i bez ní

Druhé a rozšířené vydání knihy ŽIVOT S KAMEROU I BEZ NÍ je čtivou poctou české kameramanské škole. V roce 2004 získala literární Cenu E. E. Kische. Přináší veselé i smutné, nejen osobní, zážitky kameramana Josefa Hanuše (dnes prezidenta Asociace českých kameramanů) spolu s desítkami fotografií z filmového prostředí. Kniha Josefa Hanuše a Zdeňka Smíška (novinář a spoluautor i knihy Rozhovor ? Bára Basiková) je vyprávěním o práci v barrandovských ateliérech a přináší i historky, které obohacují knihu o lidský rozměr českých filmových umělců (od Adiny Mandlové po Vlastimila Brodského a další), aniž by se autoři uchylovali k podbízivosti. Josef Hanuš samozřejmě vzpomíná i na svého otce, legendárního kameramana Václava Hanuše, na jehož činnost sám navázal v poválečném českém filmu. Diváci i čtenáři si jistě rádi připomenou filmy jako byla husitská trilogie, Dáma na kolejích nebo spolupráce se Zdeňkem Troškou na snímcích Slunce , Seno... Už v prvním vydání knihy Josef Hanuš poznamenává, že zdaleka nestihl vzpomenout všechny zážitky a navíc při jeho vitalitě přicházejí další. Kmotrem prvního vydání byl tehdejší ministr kultury Pavel Dostál a herec Jiří Bartoška. Pozornost křtu věnoval tisk i rozhlas.
Počet stran: 208
Vazba: vázaná
Cena: 249,-
ISBN: 80-86546-49-7


edice Otisky

Michal Dlouhý
Humoresky vážně

Detail - Humoresky vážně

Duchovní otec televizních Četnických humoresek popisuje formou literatury faktu kriminální případy spáchané doslova od Aše až po Jasinu a řešené československým četnictvem, které se staly základem námětu úspěšného televizního seriálu. Kniha zároveň obsahuje řadu reálií o četnickém sboru a jím vykonávané pátrací službě, z nichž bylo při zpracování námětu vycházeno a je doplněna řadou dobových obrazových příloh.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 112
Vazba: brožovaná
Cena: 119,-
ISBN: 80-86546-58-6


edice ARTSTAR

Eva Pilarová a Josef Fousek
Pohlazení

Detail - Pohlazení

Eva Pilarová, právem vysoce oceňovaná zpěvačka, našla další zdroj své neutuchající inspirace ve fotografování a v dalším zpracovávání snímků počítačovou technikou, které tak získávají poněkud jiný tvar, prostor, barevné kompozice a uměleckou hodnotu. Eva Pilarová si velmi skromně nechávala tuto zálibu zatím jen pro sebe. Byla by velká škoda pro veřejnost, aby její dílo nespatřila. V době, kdy se kniha připravuje, dostala Eva nabídku vystavovat svá díla ve Vídni. Její tvorba je umocněna verši Josefa Fouska, který se nechal každým jejím snímkem inspirovat k jejich vytvoření. Oba autoři, každý trochu jiný, našli formu vzájemného prolínání své individuální tvorby. Kniha vychází v edici ARTSTAR (lat. Hvězda a umění)
Počet stran: 128 barevných
Vazba: vázaná
Cena: 299,-
ISBN: 978-80-86546-66-7


Martin Hattala
Plavkyně nejmilejší

Plavkyně nejmilejší

„Plavkyně nejmilejší“ je příběhem velmi volně navazujícím na její o rok starší, předchůdkyni, knihu „Milenka nejvěrnější.“
Ihned se dostanete do dějství Milanovy poslední opravné státnice, následně zjistíte, že prozrazení jeho dvojí vztahu je na spadnutí a jak asi dopadne těžká operace Šárčiny sestry? Děj příběhu se rozvíjí, něco skončí, něco ustrne aby zase úplně něco nového mohlo začít. A kdo zná Milana, tak ho nepřekvapí, že nechává věcem volný průběh, což v jeho případě obvykle není zárukou toho nejlepšího řešení.
Dokončení studia, nová láska, změna zaměstnání, to vše pojato v balení autorova osobitého humoru, včetně zážitků z vojenské mise. A to i přesto, jakou tragédií byla poznamenána v samotném počátku.
Kdo četl „Milenku nejvěrnější,“ určitě si přečte „Plavkyni.“ Kdo „Milenku“ nečetl, má poslední možnost naskočit do posledního vagónu rozjíždějícího se vlaku. A pak už jenom - divte se a smějte se!
A nezapomeňte!
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 144
Vazba: vázaná
Cena: 199,-
ISBN: 978-80-86546-65-0


edice OTISKY

Michal Dlouhý
Četnický pes Alto

Detail - Četnický pes Alto

Významným pomocníkem četnictva při výkonu pátrací služby byli služební psi. Z tohoto důvodu patřil vůdce služebního psa se svým svěřencem do systemizovaného stavu četnické pátrací stanice. Kniha popisuje více než pětileté soužití strážmistra Rudolfa Votruby s jeho vlastním služebním psem německým ovčákem "Alto", úspěchy i nezdary této dvojice v boji proti rušitelům zákonů a je doslova životopisem jednoho z řady čtyřnohých hrdinů.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 128
Vazba: brožovaná
Cena: 149,-
ISBN: 978-80-86546-69-8


edice PRIMUS CODEX

Martin Košťál
Nemáš ňáký drobásky?

Nemáš ňáký drobásky?

To tu ještě nebylo! Šokující satira, ve které zbrusu nová autorská dvojice Matěj Mlčoch a Martin Košťál nekompromisně bourá všechny hranice, pohrdá politickou korektností a nezná absolutně žádná tabu:
- Tak tady to máte, pánové. Pravá domácí krkovička - radostně povídá dědek Míla z Vysočiny. Jirka Paroubník s Vaškem začnou konzumovat.
- Berte si, mám ji dost -
- Hmmm, zvláštní, dneska chutná nějak jinak -
- Hlavní, že vám chutná -Venca se dotáže - A je to zdravé, já jen kvůli formě -
- Jasně, že je, jen jez -- Tak jo - a kousne do masa a zakousne se do čehosi kovového.
- Auu, co to je? - a vytáhne z masa pouta.
- Co to má znamenat dědku? -
- Ale ani se neptej. Zjistil jsem, že mi došlo maso. Asi mi to ten váš tlustej kamará Škromák snědl. To je hrozný, ten sežere, na co přijde. No a řeznictví už má zavřeno-
- Tak z čeho to tedy je dědo? -
- Mno, napadlo mě říct Hůzsákovi, ten je tady tak od všeho chuť. Slušně jsem ho poprosil, že mi došlo maso, tak jestli by mi mohl s tím trošku pomoct. No jestli by se nenakrájel a hodil do hrnce a jednou za tři minutky zamíchal -
- No ale kdo mi bude zavazovat tkaničky - řekne Jirka.
- Proboha a kdo mi dodělá před hradem ty koleje? - zhrozí se Vašek.
- Jo, to si budete muset už nějak zařídit -
- Jo, jinak díky, moc, dědo, fakt si toho vážíme. Mrtvý policista, dobrý policista - řekne Jirka
- Jo jo, uměl toho fakt hodně, ty jeho služby se nikomu nevyrovnaj. Byl to dobrej člověk, hned zítra ho vyznamenán in memoriam - řekne Vašek a nabodne na vidličku kus masa.
Chcete-li se od srdce zasmát, pak tuto knižní bombu z nakladatelství Pragoline musíte mít!
Počet stran: 104
Vazba: brožovaná
Cena: 139,-


František Švihlík
Humoresky za kamerou - Deník z natáčení

Detail - Humoresky za kamerou - Deník z  natáčení

Autor je představitelem jedné z hlavních rolí Čendy Němce, casting managerem a pomocným režisérem. A právě z titulu této pracovní funkce zachytil reportážní zkratkou veselé i méně radostné události kolem natáčení Četnických humoresek a přibližuje tak čtenáři zajímavou formou herce a převážnou část štábu z té druhé strany, kterou divák či čtenář zná mnohdy jen z doslechu. Jsou to naprosto živé, pravdivé a mnohdy až silně emotivní zážitky. Autor je psal vždy bezprostředně, někdy i v nočních hodinách, po skončení denního či nočního natáčení. V závěru deníku zde najde čtenář vzpomínky několika představitelů hlavních rolí na svého režiséra, na atmosféru natáčení a práci, která se jim po dobu několika let stala druhým domovem. Zajímavá kniha, doplněná fotografiemi kameramana a fotografa ČT Radka Řezáče, čtenáře jistě zaujme a potěší.
Počet stran: 128
Vazba: brožovaná, barevné přílohy
Cena: 169,-
ISBN: 978-80-86546-74-2


Robert Kessner
Cesta do duše měst

Cesta do duše měst

Knižní projekt k propagaci a poznání krásy historických a uměleckých památek vybraných měst naší republiky
Barevné obrazy Roberta Kessnera provází, po městech naší krásné země, čtenáře již ve třetí knize (Intimní doteky Prahy, Něžná vyznání Praze). Každý obrázek je doplněn textem osobnosti, která vyjádří svůj vztah k městu. Obrázky jsou pojmenovány ve třech jazycích, neboť kniha je také určena cizincům, kteří k nám přicestují.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 80
Vazba: vázaná
Cena: 249,-
ISBN: 978-80-86546-71-1


Jiří Fanta
Čtyři

Detail - Čtyři

Čtyřka je Pythagorovo číslo pro spravedlnost. O tu se pokouší profesor filosofie při objasňování nehody svého strýce. Kvůli bratranci, ale i kvůli lásce k mladé studentce. Univerzita není jen místem mileneckých setkání, ale v jejích starobylých zdech se ukrývá i zloba a šikana. Od Empedokla tak soupeří Láska s Nenávistí o čtyři živly světa: Oheň, Vzduch, Zemi a Vodu. Někdy vítězí, někdy prohrává. Náhoda bere vše. Spolu s časem ale dává naději. Kniha Čtyři je po knize Univerzita další knihou autora s problematikou, která je po událostech na Univerzitě v Plzni více, než aktuální.
Počet stran: 112
Vazba: vázaná s přebalem
Cena: 199,-
ISBN: 978-80-86546-76-6


edice Otisky

Michal Dlouhý
Za císaře pána

Detail - Za císaře pána

Kniha věnovaná pátrací službě vykonávané na našem území četnickým sborem se tentokrát vrací do ranného období existence četnictva, do doby monarchie. Přináší pojednání o zločinech k jejichž objasňování byly mimo jiné používány právě se rodící metody a prostředky, které jsou dnes běžně využívány v kriminalistice. Kniha je psána formou literatury faktu a doplněna obrazovými přílohami. Celá kniha je mimořádně vytištěna na křídovém papíru.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 120
Vazba: brožovaná
Cena: 139,-
ISBN: 978-80-86546-70-4


edice Otisky

Michal Dlouhý
Četnické historky-Zločiny a přísloví

Detail - Četnické historky-Zločiny a přísloví

Autorova dvanáctá kniha obsahuje kopu, tj. šedesát krátkých historek, které se staly při výkonu náročné četnické služby po celou dobu existence četnictva v období let 1850 až 1945 na našem území. Historka je definována jako jednoduché vyprávění zakončené anekdotickou nebo poučnou pointou. Četnická profese s sebou přinášela řadu rozličných situací, do kterých se četník dostával nejen při výkonu služby, ale i v soukromém životě. Ve všech popisovaných případech se jedná o vyšetřování nejzávažnějších trestných činů - zločinů. Na knize je velmi zajímavé, že pro děj a názvy jednotlivých historek, jsou použita známá i méně známá přísloví, která vystihují podstatu případu, a současně popisované historické období. Čtenář tak může prožít s knihou celou historii četnictva a současně si rozšířit své znalosti o přísloví, která dosud neznal. Kniha obsahuje mnoho dobových obrázků a dokumentů.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 152
Vazba: brožovaná
Cena: 159,-
ISBN: 978-80-86546-77-3


Evžen Josef Petr
Proroctví Sibyly a Jinotaje o zániku civilizací

Detail - Proroctví Sibyly a Jinotaje o zániku civilizací

Básník Evžen Josef Petr tvoří verše již více než padesát let. Sbírka básní jsou historické eseje, vyslovená proroctví dávných časy, ale vztahují se i na náš svět, který - stejně jako v dávnověku, pokud se tím nebudeme zabývat, může skončit tak, jako předchozí nejmodernější civilizace. Knižně je vydána v nakladatelství Pragoline, stejně jako: Mušketýrská vyznání, Květy lásky a hořkosti, Volání z vesmírných galaxií, Láska je lidský lék, Bajky našeho žití a Lidé, kdy už procitneme…? Všechny knihy, včetně obalu, pozoruhodně ilustruje malířka Alexandra Hejlová. Počet stran: 64
Vazba: brožovaná
Cena: 89,-
ISBN: 978-80-86546-79-7


Evžen Josef Petr
Bajky našeho žití

Detail - Bajky našeho žití

Básník Evžen Josef Petr tvoří verše již více než padesát let.
V této sbírce básní uvádí srovnání kritických bajek s dřívější dobou, která je k zamyšlení i se současností. Knižně je vydána v nakladatelství Pragoline, stejně jako: Mušketýrská vyznání, Květy lásky a hořkosti, Volání z vesmírných galaxií, Láska je lidský lék, Proroctví Sibyly a jinotaje o zániku civilizací a Lidé, kdy už procitneme…?
Všechny knihy, včetně obalu, pozoruhodně ilustruje Malíka Alexandra Hejlová.
Počet stran: 68
Vazba: brožovaná
Cena: 89,-
ISBN: 978-80-86546-81-0


Jiří Fanta
Tajemník

Detail - Tajemník

Po dvou úspěšných knihách autora Jiřího Fanty „Čtyři“ a „Univerzita“ vychází další zajímavá kniha. Je to příběh z jeho rodné Plzně, který se odehrává před rokem 1989.
Při oslavě narozenin zemře novinář. Přivolaná doktorka vyvolá u tajemníka strany zájem, který se záhy promění v otrockou závislost. Zásadový ideolog se tak stává hříčkou v rukou vypočítavé ženy. Kvůli ní snáší ponižování a je ochoten odstranit každého, kdo by se chtěl mezi ně postavit. Střeží i ideologickou čistotu strany. Ví o tom architekt Skácel a jeho přátelé, kteří se mu postavili. Linie střetu se přiblížila…
Počet stran: 228
Vazba: vázaná
Cena: 249,-
ISBN: 978-80-86546-86-5


Luděk Švorc
Housle pod vodou- Rybářské povídky

Detail - Housle pod vodou- Rybářské povídky

Luděk Švorc je hlavně rybář, fotograf, básník světel, stínů i slov, romantik a kamarád snad všech dobrých duší, které na tomto světě pobývají. Do časopisu Rybářství, který patří mezi historicky nejstarší média v našich zemích, protože vychází od roku 1897 přes tři staletí, přispívá fotografiemi a články spoustu let. Jeho fotografický i beletristický vklad do života kolem vody je nezaměnitelný. Slova Luďka Švorce jsou totiž takové, jaký je on sám. Laskavé, lidské, vtipné, prostě milé. Začtěte se do jeho příběhů a uvidíte sami!
„Jakékoliv dílo musí být zředěné životem,“ řekl. „A nejde jen o to, najít krásný kout někde u vody, počkat na světlo a zmáčknout spoušť. Je potřeba vystihnout atmosféru toho kterého místa. Fotografií i slovem.“ A to chce trpělivost a představivost. „Za fotkou i příhodou jsem schopen jít světa kraj.“
Počet stran: 64
Vazba: brožovaná
Cena: 119,-
ISBN: 978-80-86546-85-8


edice Otisky

Michal Dlouhý
Četnické pohádky pro dospělé

Detail - Četnické pohádky pro dospělé

Většina z nás má za to, že pohádky jsou určeny především pro děti a že musí vždy skončit dobře. V dnešní době se mnohdy setkáváme i s pohádkami, které jsou díky svému zaměření určeny výhradně pro dospělé.
Četnická služba s sebou přinášela různé situace, veselé i smutné, romantické, ale i lechtivé.
A četník samotný byl představitelem věčného souboje dobra se zlem.
Proč tedy nemít i Četnické pohádky pro dospělé, zpracované podle skutečných případů a událostí? Knížka obsahuje kopu pohádek z období let 1850, až 1945, přičemž pomyslná první část obsahuje případy a události z období monarchie, největší množství z nich je ve druhé části věnované republikánskému období a několik málo z nich připomíná ve třetí části období německé okupace, po jejímž ukončení bylo četnictvo na našem území zrušeno.
koupit e-knihu z PALMKNIHY.cz Počet stran: 176
Vazba: brožovaná
Cena: 169,-
ISBN: 978-80-86546-91-9


Jiří Fanta
Fraktál

Detail - Fraktál

Na bruselském letišti dojde k loupeži zásilky diamantů směřujících do Švýcarska. Do pátrání po pachatelích a kamenech se zapojí nejen Europol a Interpol, ale i pražští a vídeňští kriminalisté. Hledají souvislost mezi vraždami a diamanty, které zakoupil ve Vídni architekt Emsig k lobbování tendru na sportovní areál v Čechách. Ukáže se, že věc má daleko širší souvislosti, a že její hlavní aktér sídlí v Maroku a je majitelem rozsáhlých plantáží korkových dubů a marihuany v pohoří Rif. Značná část drogy putuje od něj do Francie a Rakouska k financování zázemí pro běžence z Afriky do Evropy. Stále větší potřeba peněz ho vede k naplánování bruselské akce, při které mu mají pomoci vycvičení mudžahedínové. Do hry o peníze se zaplete i propuštěný vězeň Gaston, který tím ohrozí nejen sebe, ale i svou přítelkyni Danielle. Bývalý makléř, žijící v Saint-Malo, se dostal do vězení za inkasování tučných provizí za nadměrný nákup a prodej klientských akcií. Po propuštění se snaží získat stůj co stůj peníze k vynahrazení ztrát z pobytu za mřížemi. Spojí se v Maroku s obchodníkem a majitelem plantáží a domluví s ním obchod. Ten brzy odhalí jeho slabiny a využije ho k úschově části ukradených diamantů. Gaston ale netuší, že jako svědek má nakonec zmizet. Román vychází ze skutečné události.
Počet stran: 176
Vazba: vázaná
Cena: 199,-
ISBN: 978-80-87872-99-4


Slávek Boura
Nedamovský poltergeist

Detail - Nedamovský poltergeist

Autor knihy, Slávek Boura je speciální pedagog, známější jako televizní (např. Nova) a rozhlasový moderátor (např. Kiss), tvůrce TV a rozhlasových pořadů, autor písní, textař, scénárista, producent. Paranormální jevy a psychotronika jsou jeho koníčkem.
Čerpá z osobního kontaktu s paranormálním jevem, entitou zvanou poltergeist, na pozadí vztahů rodiny majitelky nemovitosti, kde se entita usadila na 6 dní v obci Nedamov u Dubí na Českolipsku, pár kilometrů od proslulého mystického hradu Houska. Nemovitost vyhořela za nejasných okolností a v době vysoké aktivity entity došlo k mnoha výskytů letících předmětů i s útokem na člověka, na čtyřicet samovznícení, a to často i před svědky. Vzhledem k četným samovznícením, byly povolány složky HZS, policie, kriminální policie a specializovaný oddíl na vyhledávání akcelerantů hoření, včetně zvlášť vycvičeného psa. Následovně výskyt entity byl konzultován s dalšími odborníky z oblasti vědy i paranormálních jevů. Výskyt entity se dostal do médií ve zpravodajství v hlavním vysílacím čase Prima TV a Barrandov TV. Autor nepopisuje jen sled událostí a atmosféru plnou strachu, obav a očekávání, ale především se opírá o emocionalitu rodinných vztahů, které zřejmě aktivovaly manifestaci entit. Součástí knihy je k dispozici faksimile oficiálního vyjádření Policie ČR, tři fotografie údajné entity, katolická žehnací modlitba v plném rozsahu, satanistický rituál a odborné vyjádření psychotroničky. Tento román je v kategorii beletrie jedinečný a unikátní pro laickou i odbornou veřejnost, pro milovníky záhad i mezilidských vztahů.
Počet stran: 160
Vazba: brožovaná
Cena: 190,-
ISBN: 978-80-7517-015-6


Zuzana Zajícová
Lotr

Detail - Lotr

Život na maloměstě není tak idylický, jak by se mohlo zdát. I zde číhá nebezpečí, i tady můžete spadnout do maléru dřív, než se nadějete. S přibývajícím věkem ovšem přestane rodné hnízdo stačit a je nutno přesunout se jinam. Do Prahy. A to je teprve jízda!. Není špatné mít dvoumetrového bráchu. Lucie ho má. Dětství na malém městě v dobách tuhého socialismu, a stejně tak dospělost v kapitalismu po česku; to je s velkým bráchou prostě veselejší a pro malou holku i bezpečnější.
Bez Petra si Lucie nedovede svůj život představit, i když ví, že se její bratříček často ocitá na tenkém ledu. Je to prostě lotr. Ovšem lotr s velkým srdcem, do kterého se vejde nejen nepřehledné množství žen, ale taky ona.
Vzpomínkami na dobrodružný život s bráchou vás Lucie provede s lehkostí, humorem a nostalgií. Svoje a hlavně bratrovy životní peripetie nese na trh s vědomím, že ne každému se může zamlouvat dobrodružný život na hraně.
Dosud vydané knihy Zuzany Zajícové: Hodně mužských, málo chlapů (PRAGOLINE), Nezbytné pomůcky zralé ženy aneb U konce s dechem i prachama (Akcent) Drsný život zralé ženy (Akcent), Tančím u tyče (Akcent), Lotr (PRAGOLINE)
Počet stran: 120
Vazba: vázaná
Cena: 220,-
ISBN: 978-80-7517-023-1


Jiří Štědroň
Nikam se necpi!

Detail - Nikam se necpi!

Pojďte spolu s Miloslavem Guldou, jen do jisté míry úspěšným, ale nepochybně sympatickým hrdinou knížky, kterou držíte v rukou, prožít jeho cestu odnikud nikam.
Cestu plnou naděje a očekávání, ale i překvapivých zvratů k horšímu. Autor vás bezpečně provede zákoutími prostředí, které důvěrně zná a má rád, jakkoli někdy hořce a s nezbytnou porcí sebeironie. Jde o divadlo a o jeho patrně nejméně honosnou tvář, které se tak často, a ne vždycky úplně spravedlivě, říkává šmíra. Ale „když máš talent, tak se neubráníš!“ říká jeden ze Štědroňových neslavných hrdinů. Jeden z dlouhého zástupu těch, kteří žijí z lásky k divadlu, nejsou prakticky vidět a prakticky nic nevydělávají, aby o to nápadněji zářili jejich šťastnější kolegové.
Životaschopnost a nezdolný optimismus jsou základní vlastností Míly Guldy. Ať se děje co se děje, nikdy neztrácí tah na branku, nikdy nepochybuje o smysluplnosti svého snažení. Nebo pochybuje, ale moc o tom nemluví. Dnes, kdy doba velí dávat co nejokatěji najevo námahu, kterou jsme vynaložili na tvorbu i těch třeba nejskromnějších plodů svého snažení a kdy tak často roníme ty co nejmokřejší slzy, jen ať svět vidí, jak krutě nám bylo ublíženo, jde nesporně o příklad hodný následování.
Počet stran: 152
Vazba: vázaná s přebalem
Cena: 229,-
ISBN: 978-80-7517-020-0


Michal Dlouhý
Četnické erfolgy

Detail - Četnické erfolgy

„Slovo: „erfolg“ bylo pro příslušníka četnického sboru doslova zaklínadlem a prokletím zároveň. Kýžený „úspěch“, to byla věc, pro niž byl četník nucen a mnohdy i ochoten doslova vypustit duši. Kniha obsahuje rovnou kopu povídek popisujících případy vážné, veselé, ale i případy pro četníka samotného s tragickým koncem, které řešilo četnictvo na našem území v období monarchie, republiky a za okupace.
Počet stran: 200
Vazba: brožovaná
Cena: 199,-
ISBN: 978-80-7517-035-4


Jindřich Kraus
Říkej si tu řeč

Detail - Říkej si tu řeč

Kniha ŘÍKEJ SI TU ŘEČ je souhrnem hlasových cvičení a návodů, vhodných pro budoucí herce, moderátory, zpěváky, ale i pro všechny, kteří chtějí správně mluvit českou řečí a chtějí ji také správně vyslovovat.
U některých jedinců by se mohla jejich pomocí včas diagnostikovat vada řeči, opakovaná cvičení také mohou pomoci v jejím odstraňování.
JAZYKOLAMY jsou úžasnou kapitolou, která pobaví všechny generace a můžou se tak stát nepostradatelným pomocníkem při školní a odborné výchově nebo soukromé výuce dětí i mladých talentů.
TATO PUBLIKACE VÁS BUDE PROVÁZET PO CELÝ ŽIVOT.
Autor, díky těmto hlasovým cvičením a návodům zvládl napravit pár mírných vad řeči, a stal se profesionálním zpěvákem a moderátorem.
Texty jsou vybrány z písní a říkadel Karla Jaromíra Erbena, z poezie Vítězslava Nezvala, Christiana Morgensterna a Williama Shakespeara.
Ostatní texty jsou čerpány z lidové tvorby a z literatury autora.
Přejeme všem čtenářům mnoho zábavných a příjemných chvil s touto knihou a s její pomocí k získání velkého obdivu a úspěchu u ostatních.
Počet stran: 64
Vazba: brožovaná
Cena: 149,-
ISBN: 978-80-7517-036-1

 

Většinu knih z nakladatelství PRAGOLINE můžete získat v elektronické podobě u firem Kosmas.cz, Palmknihy.cz, Kosmas.cz, Databbok.cz

Knihy můžete zakoupit u všech knihkupců, nebo objednat v nakladatelství Pragoline: tel/fax +420 602 255 561;
e-mail: jindrichkraus@volny.cz